Yeni Nexus amaçlı de LG'yi seçim eden Google, gerçek tek atılım yapmış benzeri yaşanıyor . Nexus 5; sadeliği, gücü ve KitKat'ın kattıklarıyla en epeyce başarılı Android'li akıllı telefonların başını çekiyor.

Nexus serisi akıllı telefonlarla Android ekosistemine yalın ve kuvvetli cihazlar eklemeye süren Google, Nexus 5 ile çıtayı belli bir süre daha yukarıya taşımayı başarmış. Dizayn mananında en iddiasız Android'li cihazlar içinde gösterebileceğimiz telefon, öbür taraftan bu sadeliğiyle hayranlık yaratmayı da muvaffak oluyor . Görünümünde huzursuz edici, göze batan hiçbir unsur yok. Google ve LG'nin iş birliği en iyi meyvesini vermiş desek uydurma olmaz. 5 inç büyüklüğündeki görüntülük , telefonu tek evvelki Nexus'a yönelik belli bir süre büyütmüş fakat görüntülük çerçevesinin darlığı, telefonun lüzumsuz yere büyümesinin önüne geçmiş. Kapkara görüntülük , anında hemen kasanın siyahıyla eş tek tonda. Bu da önce bakışta Nexus 5'in etkileyiciliğini artırıyor. Yepyeni Nexus'un da 2 ilginç rengi bulunuyor. Kara benzer tepeden tırnağa mat tek gövdeye sahipken beyaz modelde arka kapak mat beyaz.

Android LG Nexus 5

Kenar çerçevesi çil çil kara meydana gelen beyaz Nexus 5'te tek öbür beyazlık ev halinde ahizenin içerisinde . Arkalarında büyükçe tek "nexus" logosu kazılı meydana gelen her 2 benzer de epeyce güzel yaşanıyor . Fakat ekip olarak tercihimizin mat siyahtan yana meydana geldiğini belirtelim.

LG Nexus 5

Telefonun sağ yakınında SIM kart yuvası ve güç tuşu, üzerinde kulaklık girişi, solunda ses tuşu ve altında ise hoparlör ile micro-USB girişi yer ediniyor . Hem Tek güç hem tek de ses tuşu seramikten. Seramik malzeme bu tuşların sağlamlığını artırdığı benzeri hepten güzel görünmesini sağlamış. Nexus 5'in en değinen dizayn ayrıntıyı arka yüzündeki kocaman kamera dairesi. Dizi dışı büyüklükte meydana gelen şayet huzursuz etmeyen bu dairenin anında altında LED flaş bulunuyor.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top