Geçtiğimiz hafta görüntüleri sızdırılan Sony’nin 6.4inç boyutlu akıllı telefonun teknik özellikleri ortaya çıktı. Sony Xperia Z Ultra’da Qualcomm’un en yeni ve en güçlü işlemcisi Snapdragonn 800 MSM8974 kullanılmış.
Phablet pazarına girmeye hazırlanan Sony, 6.4inç boyutlu Togari kod adlı Xperia Z Ultra modeliyle piyasadaki rekabeti arttırmayı hedefliyor. Geçtiğimiz günlerde fotoğrafları ve özellikleri sızdırılan Xperia Z Ultra modelinin teknik özellikleri sızdırılan ekran görüntüleriyle kesinleşti. Telefonun üzerindeki perdenin 4 Temmuzda kalkması bekleniyor.
Xperia Z Ultra’nın Teknik Özellikleri kesinleşti 4
Sızdırılan ekran görüntülerine göre Sony Xperia Z Ultra’da, Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 800 MSM8974 yer alıyor. 4 çekirdekli 2.2GHz hızındaki işlemcinin yanı sıra Xperia Z Ultra’da, Adreno 330 grafik çipi, 2GB RAM ve 16GB dahili depolama alanı bulunuyor. Telefonun depolama alanı microSD kart desteği sayesinde arttırılabiliyor.
Xperia Z Ultra’nın Teknik Özellikleri kesinleşti 2
Android 4.2.2 Jelly Bean versiyonunu kullanan Xperia Z Ultra’nın ekranı1820×1080 piksel çözünürlüğünde. 342ppi piksel yoğunluğu sunan 6.4inçlik ekrandaki pikseller sanal butonlarla birlikte 1920 piksele kadar yükseliyor. Sony  Xperia Z Ultra ile ilgili daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top