Galaxy S4 mini ve HTC One mini - Karşılaştırma


Orta sınıf için ideal iki seçenek sunan telefonlar kıyasıya bir rekabet içerisinde olacak.

 Galaxy S4 mini ve HTC One mini - Karşılaştırma
Orta sınıf için ideal iki seçenek sunan telefonlar kıyasıya bir rekabet içerisinde olacak.HTC’nin merakla beklenen telefonu nihayet resmiyet kazandı. One mini’nin kuşkusuz en önemli rakibi Galaxy S4 mini olacak. Alt bölümde hazırlamış olduğumuz tabloda her iki telefonda yer alan teknik özellikler gözler önüne serilmiştir. Bu sayede telefonların birbirlerine üstünlük kurdukları noktaları daha net görebileceğiz.

İlk bakışta Galaxy S4 mini daha güçlü işlemcisi ve 1.5GB RAM ile rakibinin önünde yer alıyor. Bunun yanı sıra hafıza kart desteği, çıkarılabilir ve 100mAh daha yüksek kapasiteli batarya bu noktada yine Galaxy S4 mini’yi bir adım öne çıkarmaktadır.

One mini ise sunduğu tasarım ve malzeme kalitesi ile fark oluşturuyor. Bunun yanı sıra daha yüksek piksel yoğunluğu sunan HD çözünürlüklü parlak ekranın Gorilla Glass 3 ile daha da sağlam hale getirilmiş olması bu noktada One mini’yi öne çıkarmaktadır. Henüz detaylı karşılaştırmalar yapılmamış olsa da One mini’de yer alan ultrapiksel kameranın daha başarılı çekimler oluşturacağı iddia ediliyor. Stereo hoparlörler, daha fazla depolama alanı ve birçok kesimin beğenisini kazanan Sense 5, One mini’de öne çıkan diğer teknik detaylar.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top