Korea Times'ın raporuna göre LG ve Google, Nexus 5 için anlaşmaya vardı.

Korea Times'ın raporuna göre LG ve Google, Nexus 5 için anlaşmaya vardı.


Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Optimus G ve Nexus 4 modellerini duyuran LG görünüşe bakılırsa yılın ikinci yarısında da benzer bir planlama içerisinde. Optimus G2’nin eylül ayında gerçekleşecek IFA Berlin etkinliğinde duyurulmasına kesin gözüyle bakılırken, Nexus 5 için ön görülen tarih ise ekim olarak gösteriliyor.
Nexus S ve Galaxy Nexus tercihlerinde Samsung’dan yana bir tercih kullanan Google, Nexus 4’ün yapımı içinse bir diğer Güney Koreli üreticini kapısını çaldı. Son dönemde ortaya çıkan iddiaların büyük bölümüde Nexus 5’in Motorola cephesinden geleceği yönünde ifadeler yer alıyor olsa da; Korea Times’a göre Google, Nexus 5 için LG ile ciddi temaslar halinde.
1367564798_nexus-5.jpg
Google CEO’su Larry Page geçtiğimiz hafta Güney Kore’de bazı temaslarda bulunmuş ve hem Samsung hem de LG ile görüşmeler halinde olmuştu. Korea Times'ın ciddi kaynaklara dayandırarak sunduğu haberde Google, LG ile yapılan görüşmelerde Nexus 5’i gündeme getirmiş ve söz konusu telefonun yine LG cephesinden geleceği yönünde anlaşmaya vardıkları yazıldı.
Nexus 4 sahip olduğu teknik özellikler noktasında Optimus G temeline dayandırıldı. Nexus 5’in de Optimus G2 ile benzer özelliklerde olması bekleniyor. Şu sıralar dillendirilen teknik özellikleri hatırlatacak olursak; 5-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran, dört çekirdekli Qualcomm 800 işlemci, Android 5.0, 13mp çözünürlüklü arka kamera, 2GB RAM ve Adreno 330 grafik birimi.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top