Nokia, Lumia ailesinin uygun fiyatlı Lumia 630’u, giriş seviyesinde LTE destekli Lumia 635’i ve amiral gemisi Lumia 930’u tanıttı. Nokia, Windows Phone 8.1 işletim sisteminin halihazırda Windows Phone 8 ile çalışan tüm Lumia akıllı telefonlara geleceğini de duyurdu.

Nokia Lumia Coştu Bi Kere Neden Mi

Nokia, Microsoft’un Build 2014 konferansında Windows Phone 8.1 işletim sistemli üç Lumia akıllı telefonunu ve Nokia’ya özel bir dizi özelliği tanıttı. Nokia, test süreci ve iş ortağı onaylarının ardından Windows Phone 8.1 işletim sisteminin kablosuz ağlar üzerinden güncelleme yöntemiyle bu yaz tüm Lumia Windows Phone 8 portföyü için geçerli olmasının planlandığını duyurdu.

nokia_lumia_630Nokia Cihazlar ve Servisler Başkan Yardımcısı Stephen Elop, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bugün, Windows Phone 8.1 işletim sistemli üç çarpıcı cihaz aracılığıyla kullanıcılara Lumia’nın ve Microsoft’un en iyi taraflarını tanıtıyoruz. Microsoft’un yeni geliştirmelerine ek olarak, Nokia, kullanıcılara mükemmel bir görüntüleme deneyimi, harika bir tasarım ve daha iyi iş telefonları sunuyor. Kullanıcıların mevcut Lumia cihazlarına da muhteşem Windows Phone 8.1 güncellemelerini getirmekten de çok mutluyuz.”

Windows Phone 8.1 bu yazdan itibaren Lumia Windows Phone 8 kullanıcılarına, muhteşem Lumia deneyimleriyle birlikte, Lumia Cyan adlı kablosuz ağlar üzerinden güncelleme aracılığıyla sunulacak. Windows Phone 8.1 canlı kutucuklar aracılığıyla bir bakışta daha fazla detay yakalamaya imkan tanıyor, Action Center ile kolay bir dokunuşla önemli bildirimlere geçilebiliyor, Word Flow ile bağlanma ve yazma için daha hızlı yollar sunuyor ve Cortana (ilk olarak ABD’de kullanıma sunulacak) adlı özel ve proaktif bir sanal asistanla tanıştırıyor. Bunlara ek olarak, Windows Phone 8.1 girişim paketi, mevcut Lumia Windows Phone 8 cihazlarının daha iyi iş telefonları haline dönüşmesini sağlıyor.

Windows Phone 8.1 kablosuz güncellemesine eşlik eden yeni eşsiz Lumia deneyimleri de Nokia’nın görüntülemedeki liderliğini daha ileri taşıyor. Bunların arasında film rulosu ve Creative Studio’ya gelen zenginleştirmeler kadar, sosyal ağlarda öyküleri video slaytları olarak paylaşmaya imkan tanıyan gelişmiş Nokia Storyteller uygulaması da var.

Nokia Lumia 930, Windows Phone 8.1’i en iyi ifade eden amiral gemisi ve şu özellikleri taşıyor:
- ZEISS lensler barındıran 20 megapiksel PureView kamera ile geliştirilmiş Rich Recording teknolojisi, Living Images yeniliğiyle birlikte kusursuz bir video ve görüntüleme deneyimi yaşatıyor.
- Şık metal ve canlı polikarbonat ile birleşen çarpıcı tasarım; 5 inç bir ClearBlack ekran ile parlak günışığında bile Vyclone, Netflix ve Xbox* videolarını eşsiz netlikte izlemeyi sağlıyor.
- Güçlü bir 2.2GHz Snapdragon dört-çekirdek işlemci, uygulamalar, oyunlar, internetin yanı sıra OneDrive ve Microsoft Office gibi entegre Microsoft servisleri vb. içerikleri daha etkin kullanmayı sağlıyor.

nokia_lumia_635Lumia 930, 2014’ün 3. çeyreğinde Türkiye’de
Nokia Lumia 630 ile Nokia Lumia 635, mükemmel bir Windows Phone 8.1 deneyimini uygun fiyatla sunuyor ve kullanıcılara şunları getiriyor:
- Word Flow ile WhatsApp, WeChat gibi sosyal uygulamalar daha hızlı erişim deneyimi sunan bir Snapdragon dört çekirdek işlemci.
- Değiştirilebilir kapaklarla rengarenk bir tasarım, zengin uygulamalar, aralarında Asphalt 8’in de olduğu oyunlar ve Vimeo ile daha muhteşem bir eğlence deneyimi sunan ve 4.5 inç ClearBlack ekran ile geliyor.
- 3G tek SIM donanımlı Lumia 630, 3G çift SIM’li Lumia 630 ve 4G/LTE hızlı Lumia 635 ile üç modelle daha fazla seçenek sunuyor.
- Bing Health ve Fitness ile SensorCore, Microsoft Office, Nokia Camera, ücretsiz Nokia MixRadio servisi ve HERE’den ücretsiz global haritaların ve navigasyonun dahil olduğu, kullanıcılara zaman ve para kazandıran yüksek teknoloji Lumia akıllı telefonlarda sunulan deneyimlerin aynısını sunuyor.

Kazanan bir üçüncü ekosistem oluşturmak
Nokia Lumia, güncellenmiş bir Imaging SDK 1.2 Beta’yı tanıtarak geliştiricilerin yeni nesil görüntüleme uygulamaları yaratmalarını kolaylaştırıyor. Bugünden itibaren developer.nokia.com/imaging üzerinden paylaşılacaktır.
En yeni Imaging SDK, Windows Phone 8.1 ve diğer Windows cihazları için önde gelen görüntü işleme becerileri ve filtre efektlerinin bir kombinasyonundan oluşuyor. Nokia ayrıca yeni SensorCore SDK’nın genel tanıtımı yapılmadan önce seçili ortaklarla test aşamasında kullanıldığını duyurdu.

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Top